Strona główna » Restauracje Starówka Warszawa: Kulinarne odkrycie w historycznej części miasta

Restauracje Starówka Warszawa: Kulinarne odkrycie w historycznej części miasta

Restauracje Starówka Warszawa: Kulinarne odkrycie w historycznej części miasta

Starówka w Warszawie jest nie tylko znana ze swojego pięknego historycznego otoczenia, ale także z doskonałej kuchni. Restauracje na Starówce oferują niezapomniane doznania kulinarne, które wprowadzą każdego smakosza w niezwykły świat aromatów i smaków. Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni, to Starówka w Warszawie jest miejscem, które musisz odwiedzić. Poniżej przedstawiamy kilka restauracji, które są prawdziwym kulinarne odkryciem w tej historycznej części miasta.

  1. Restauracja “U Fukiera” – zapach tradycji

Pierwszą restauracją, którą musisz odwiedzić na Starówce w Warszawie, jest “U Fukiera”. Ta restauracja cieszy się długą tradycją gastronomiczną sięgającą aż XVIII wieku. Jej wnętrza są pięknie urządzone, a menu pełne smaków i zapachów tradycji polskiej kuchni. Na liście ich specjalności znajdziesz takie dania jak pierogi, barszcz czy kaczka po warszawsku. “U Fukiera” to idealne miejsce dla tych, którzy chcą zanurzyć się w historii i tradycji kulinarnej Warszawy.

  1. Restauracja “Pod Samsonem” – spotkanie z historią

“Pod Samsonem” to kolejna restauracja na Starówce, która przenosi nas w czasie do XIX wieku. Jej wnętrza zachwycają oryginalnym wystrojem, a kuchnia oferuje potrawy zarówno polskie, jak i żydowskie. To idealne miejsce na romantyczną kolację przy świecach czy rodzinny obiad. Przekąski na bazarku, zupa żurek czy tradycyjne dania żydowskie to tylko niektóre z propozycji, które można znaleźć na ich menu. “Pod Samsonem” to nie tylko restauracja, to prawdziwe spotkanie z historią.

  1. Restauracja “Zapiecek” – królestwo pierogów

Jeśli jesteś fanem pierogów, to nie możesz ominąć “Zapiecku” na Starówce. Ta restauracja jest dosłownie królestwem pierogów, które są tutaj podawane w różnorodnych smakach i wersjach. Możesz wybierać spośród tradycyjnych pierogów ruskich, mięsnych, serowych czy słodkich. Ich pierogi są przygotowywane na miejscu z najlepszych składników, a smakowa tradycyjna receptura sprawi, że na pewno będziesz chciał tu wrócić.

  1. Restauracja “Podwale 25” – połączenie tradycji i nowoczesności

“Podwale 25” to restauracja, która przywraca do życia starą tradycję polskiej kuchni, łącząc ją z nowoczesnością. Ich menu łączy tradycyjne smaki i receptury z nowymi, kreatywnymi pomysłami szefów kuchni. Tutaj znajdziesz takie dania jak karkówka w piwie, kaczka w sosie żurawinowym czy tradycyjne żurek. “Podwale 25” to idealne miejsce dla tych, którzy chcą spróbować czegoś tradycyjnego w nowoczesnej odsłonie.

  1. Restauracja “Pod Złotym Karpiem” – kulinarna podróż w czasie

“Pod Złotym Karpiem” to restauracja, która przeniesie Cię w czasie do XVIII wieku. Jej wnętrze zachowało oryginalny wystrój, a kuchnia serwuje dania inspirowane tradycją szlachecką. Na ich menu znajdziesz wieprzowinę pieczoną na maśle z miodem, tatarski, pierogi ze szpinakiem i serem czy kluski śląskie. Przybycie do “Pod Złotego Karpia” to jak wyjazd w kulinarną podróż w czasie.

  1. Restauracja “Kamienne Schodki” – pikantne doznania

“Kamienne Schodki” to restauracja, która przygotowuje dania z różnych stron świata. Ich menu łączy kuchnię azjatycką, włoską, meksykańską i wiele innych. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego i oryginalnego. Na liście ich specjałów znajdziesz np. sushi, włoskie risotto czy meksykańskie tacos. “Kamienne Schodki” to prawdziwe kulinarne odkrycie na Starówce.

  1. Restauracja “Kafle Klub” – ocean smaków

“Kafle Klub” to restauracja, która eksploruje smaki różnych kuchni świata. Ich menu jest pełne różnorodnych dań, które zaskoczą każdego smakosza. Możesz tu spróbować takich przysmaków jak tajska zupa tom kha, indyjski curry czy włoskie spaghetti. “Kafle Klub” to miejsce, w którym smak i kreatywność spotykają się w prawdziwej uczcie dla kubków smakowych.

Odwiedzenie restauracji na Starówce w Warszawie to niezapomniane kulinarnych odkrycie. Każda z nich oferuje wyjątkowe połączenie tradycji, historii i wysokich standardów kulinarnych. Jeśli jesteś miłośnikiem dobrej kuchni, to Starówka w Warszawie to miejsce, które musisz odwiedzić. Przejrzyj menu, zanurz się w aromatycznych zapachach i ciesz się niepowtarzalnymi daniami, które przygotowują najlepsi szefowie kuchni.