Strona główna » Koktajl bananowo – borówkowy

Koktajl bananowo – borówkowy

W letnie dni chłodny napój to bardzo orzeźwiające rozwiązanie. Mogą być przygotowane z rozmaitych składników. Spore grono zwolenników docenia ich wyjątkowy smak, choć nie brakuje także osób, które sięgają po ten napój ze względu na jego walory zdrowotne. Jest to zdrowa alternatywa, która może zastąpić nam w zależności od zapotrzebowania, śniadanie pierwsze lub drugie. Napój taki jest pełnowartościowy, jednak nie zawsze bywa smaczny. Dobry koktajl to solidna dawka minerałów, witamin, protein i mnóstwa innych składników odżywczych.

Odpowiednie składniki zmiksowane ze sobą, tworzą bombę witaminową dla Twojego organizmu, która daje mu siłę do walki z każdym dniem. Nie ważne czy wyciskasz kilogramy na siłowni, czy mierzysz się z szefem w korporacji – koktajle wzmocnią Twój organizm.

Co zrobić, aby koktajle były smaczne?

Przede wszystkim dobierz koktajl do pory roku, w jakiej będziesz go pić. Jeśli chcesz odżywiać się koktajlami w lecie, nie pij ich z rozgrzewającymi przyprawami. Użyj chłodnej mięty lub soku z cytryny. Kruszony lód będzie również dobrym składnikiem. Jeśli np. pijesz koktajle, zabierając je ze sobą zimą na jogę, dorzuć odrobinę imbiru lub pieprzu cayenne. Doskonale Cię rozgrzeją. Zimą użyj również innych warzyw i owoców, mniej dostępnych latem.
Klasycznie w koktajlach używa się mleka lub jogurtu naturalnego. Pamiętaj, jeśli masz problemy z tolerancją na mleko krowie, możesz je zastępować innymi. Mleko krowie możesz zastąpić kozim, które nie uczula lub mlekiem kokosowym. W sklepach są półki, które mają odpowiednie oznaczenia dla osób, które potrzebują takich produktów.

Przepis na zdrowy koktajl bananowo-borówkowy

Przykładowym napojem sporządzanym w lecie, może być koktajl z bananów i borówek. Owoce leśne są sezonowe – pojawiają się jedynie na koniec lata i na jesień. Można jednak je zamrozić i będą one smakować tak samo dobrze przez cały rok. Do przygotowania smacznego napoju będzie potrzebny jedynie banan, odrobina borówek oraz szklanka mleka. Aby dosłodzić koktajl, można użyć miodu. Stopniowo dorzucamy poszczególne składniki do blendera i mieszamy ze sobą. Koktajl z owoców leśnych najlepiej smakuje, gdy jest odrobinę schłodzony.

Urozmaicona dieta, to zdrowsza dieta

Dieta z dużą ilością koktajli oraz soków jest bardzo zdrowa, jednak nie możemy zapominać, aby urozmaicać ją o inne elementy. Zbilansowany posiłek to podstawa naturalnego żywienia. Białka zwierzęce oraz roślinne są niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu. Zwłaszcza dzieci wymagają prawidłowo zrównoważonego odżywiania. Oparcie swojego jadłospisu głównie na napojach może w dłuższej perspektywie mieć nieoczekiwane i niekorzystne skutki dla naszego organizmu.