Strona główna » Jak zrobić pizzę w domu? Przepis na pyszną domową pizzę

Jak zrobić pizzę w domu? Przepis na pyszną domową pizzę

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie, jednak nie każdy ma czas by wyjść na miasto i taką pizzę zjeść, oraz nie każdemu chce się czekam 40-50 minut aż dowiozą z pizzerri do domu, dlatego też można zrobić własną pizzę w domu, do wykonania naszej pizzy potrzebujemy następujących składników:

  • 1,5 szklanki mąki pszennej
  • 2 szklanki ciepłej przegotowanej wody
  • 2 łyżeczki oleju roślinnego, najlepiej dobrej jakości oliwy z oliwek
  • od trzech do czterech gram drożdży instant (drożdże w proszku)
  • 0,5 łyżeczki soli
  • 0,5 łyżeczki cukru
  • można również użyć przypraw dla poprawy wyglądu i smaku naszego ciasta.

OK. Zaczynajmy!
W pierwszej kolejności należy przygotować dużą miskę, do której wsypiemy mąkę, drożdże i dobrze to wszystko wymieszać, gdy nasze składniki zostaną wymieszamy dodajemy olej, cukier, sól i ponownie dokładnie wszystko mieszamy.
Stopniowo dolewamy wodę i wyrabiamy ręką ciasto, aż postanie konkretna kula, w przypadku kiedy ciasto się lepi dodajemy mąkę i dalej wyrabiamy.
Nasze ciasto musi się uformować a także urosnąć, dlatego warto je odłożyć w ciepłym miejscu na 20-30 minut, a w tym czasie kiedy nasze ciasto się formuje my możemy zabrać się za przygotowywanie składników, które ułożymy na naszej pizzy.
Po odczekaniu odpowiedniej ilości czasu ciasto rozgniatamy i wałkujemy, później smarujemy odrobiną oleju blasze i dłońmi doprowadzamy, aby zajmował całą formę.
Na gotowe ciasto nakładamy wcześniej przygotowane składniki, gdy już to wykonamy tę czynność wkładamy tak przygotowaną pizzę do rozgrzanego piekarnika na 220 stopni C. Po około 20-25 minutach można sprawdzić naszą pizzę, jednak w momencie kiedy spód będzie przyrumieniony, wtedy można wyjmować

SMACZNEGO!

Taka pizza może być świetnym pomysłem na obiad jak i kolację, czas przygotowania jest porównywalny do zamówionej przez telefon, jednak satysfakcja, że sami ją wykonaliśmy jest ogromna.
Pizza którą sami robi może być dobra na redukcję, ponieważ sami możemy dobrać składniki i ilość kalorii, więc jeśli jesteśmy na diecie a mamy ochotę na pizzę to nic straconego, wystarczy trochę chęci i zakup składników i mamy własną pizzę.
Oczywiście, składniki możemy w wiele sposób modernizować, możemy zrobić typowo włoską pizzę, lub zrobić kiedyś bardzo popularny w Internecie “Pizza challange” Do którego wybieramy losowe składniki, po prostu losujemy numerki, a pod numerkami są różne składniki, te bardziej smaczne i mniej smaczne. Więc jeśli chcemy się pobawić i poeksperymentować, to można zrobić właśnie taką zabawę!