Strona główna » Czerwona fasola z kiszonym ogórkiem i kozim serem.

Czerwona fasola z kiszonym ogórkiem i kozim serem.

Dania na ciepło są wspaniałym posiłkiem każdego dnia. One są bardzo ważne i nie można je wyeliminować z jadłospisu. Mają one bardzo bogaty, aromatyczny smak oraz zapach. Przepełnione przyprawami i przyrządzone krok po kroku z pasją.

Czerwona fasola i jej zalety.

Ziarna czerwonej fasoli zawierają błonnik, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jak i również zawiera inne składniki, które uzupełniają niedobór witamin.
Fasola jest znana z potraw takich, jak zupy, drugie dania, czyli fasolka po bretońsku, sałatki, ciasta oraz pasty.
Jej smak jest łagodny, wystarczy ją lekko doprawić, by odkryć niebo w ustach. Choć zazwyczaj te elementy strączkowe są trudne do przygotowania. Warto przed rozpoczęciem gotowania namoczyć w wodzie, by się ziarnka rozmiękły. Sposobem na miękką fasolkę jest jej 2 – godzinne gotowanie, przed przygotowaniem dania.
Fasola to zdrowy dodatek do potraw, który powinien być dostarczany od czasu do czasu w przygotowanych potrawach domowych.

Przepis na sałatkę z czerwonej fasoli.

W polskiej kuchni na stole zazwyczaj króluje kiszony ogórek, który jest idealnym dodatkiem do dań. Znaleźć go można w sałatkach, w zbilansowanym drugim daniu i w kanapkach. Ogórek znalazł również swoje miejsce obok czerwonej fasoli. Starannie przygotowana sałatka z wymienionych wyżej składników oraz z kozim serem, to podbicie kubków smakowych.
Jednym z przepisów jest świetna sałatka z połączeniem wiosennej rzodkiewki, sałaty, szczypiorku oraz oliwy z oliwek. Jeśli chcemy poczuć smaki wszystkich składników, możemy je dokładnie, czyli starannie przygotować. Warto je dokładnie opłukać pod bieżącą, czystą wodą. Najpierw składniki rozdrobnić przy użyciu kuchennych narzędzi. Pierwsza jest sałatka, a za nią drobniejsze składniki sałatki.

Świeżo przygotowana sałatka to świetny pomysł na lunchmit lub brunchmit. Ona stanie się daniem głównym po między posiłkami.
Doprawienie pieprzem lub solą oraz tatarskim sosem według uznania. Choć w tego rodzaju sałatkach można się doszukiwać sosu przygotowanego na majonezie lub śmietanie.
Kolejna rzecz, jeśli nie mamy pomysłu na obiad to przygotowanie smażonych, w panierce, kotletów z drobiu lub wieprzowiny będzie idealnie pasowało. I nie potrzeba jest, by doszukiwać się tu ryżu, ziemniaków, czy makaronu. Sałatka je zastąpi.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że fasola czerwona z kiszonym ogórkiem i kozim serem , to strzał w dziesiątkę każdego dnia. Świetny, zdrowy przepis i pomysł kulinarny, wygląda i smakuje apetycznie.